قفس عروس هلندی

خریدن عروس هلندی بسیار هیجان انگیز و خوشحال کننده است. عروس هلندی جزو دوست داشتنی ترین پرندگان است و به عنوان یکی از بهترین پرندگان برای افراد تازه کار در نظر گرفته می‌شود.

خریدن قفس مناسب از این نظر دارای اهمیت است که برای پرنده، محیط امن و سالمی ایجاد می‌کند. همچنین فضای بزرگ و با امکانات زیاد آنها را سرگرم و فعال نگه می‌دارد.

اکثر افراد هنگامی که اولین پرنده خود را می‌خرند قفس را هم از بین قفس‌های همان فروشنده پرنده انتخاب می‌کنند و چون بیشتر به فکر کاهش هزینه‌ها هستند، قفس ارزان و با کیفیت پایین می‌خرند. به همین دلیل بهتر است در مورد قفس، محل آن در اتاق، ابعاد و امکانات مورد نیاز مطالعه و بررسی کنید و قفس و تجهیزات داخلی آن را پیش از اینکه پرنده را بخرید تهیه کنید. این مورد برای غذای عروس هلندی هم بهتر است رعایت شود.

همچین قبل از ورود پرنده با آزادی بیشتری می‌توانید  به این فکر کنید که پرنده قرار است چه حرکاتی انجام دهد و وسایل مختلف را در داخل آن قرار دهید.

اندازه قفس عروس هلندی

عروس هلندی نیاز به فضای نسبتا بزرگی دارد، به همین دلیل سعی کنید قفس بزرگ تهیه کنید. هر چقدر قفس بزرگتر باشد بهتر است. البته اگر پرنده بیشتر وقت خود را بیرون از قفس سپری می‌کند قفس کوچک هم قابل قبول است. برای یک عروس هلندی تنها نباید ابعاد قفس از 60 سانتی‌متر در 60 سانتی‌متر در 60 سانتی‌متر کوچک‌تر باشد.

در طبیعت عروس هلندی اکثرا بر روی زمین و از دانه علف‌ها تغذیه می‌کند، به همین دلیل بهتر است قفس کف بزرگی داشته باشد. پرنده شما قرار است بخش بزرگی از وقتش را درون قفس سپری کند، به همین دلیل توجه به کیفیت و اندازه قفس و کمی هزینه بیشتر بر روی آن می‌تواند محیط بهتری برای عروس هلندی ایجاد کند.

اگر بیش از یک عروس هلندی نگه داری خواهید کرد بهتر است حداقل طول قفس 75 سانتی‌متر باشد تا عروس‌ها بتوانند پرواز کوتاهی هم داشته باشند. البته قفس بزرگتر از این طول قطعا بهتر هم هست.

کیفیت قفس عروس هلندی

بهتر است هنگام خرید، به کیفیت قفس توجه کرده و قفسی را انتخاب کنید که یک عمر برای شما کار کند. قفس‌های با کیفیت از سیم‌های آهنی با استحکام بالا به همراه پوشش پودری غیر سمی ساخته می‌شوند و در ساخت آنها معمولا از پیچ استفاده نمی‌شود، چون پیچ بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می‌شود. 

همچنین در طراحی قفس‌های با کیفیت امکانات زیادی برای بازی و حرکت عروس هلندی در نظر گرفته می‌شود.

قفس‌های ارزان قیمت از سیم‌های فلزی که با اسپری رنگ‌آمیزی شده‌اند، ساخته می‌شوند و عمر بسیار کمتری نسبت به قفس‌های با کیفیت دارند. اصولا این قفس‌ها برای ارزان بودن ساخته می‌شوند نه طولانی عمر کردن. نوک پرقدرت عروس هلندی به سرعت روکش پلاستیک این قفس‌ها را از بین می‌برد و به همین دلیل قفس‌های استیل و یا پوشش پودری برای عروس هلندی مناسب‌تر هستند.

سیم این قفس‌ها بعد از مدتی دچار خوردگی و زنگ زدگی شده و ممکن است، خم شوند و یا بشکنند. سیم‌های شکسته شده می‌تواند به بدن پرنده گیر کرده و برای آنها خطرناک باشد.

درحال دریافت محصولات منتخب …

قابلیت‌ها و امکانات قفس

در قفس‌های خوب و با کیفیت، به امکانات و فضاهای مختلف قفس فکر شده و طراحی به صورتی انجام شده است که بهترین فضا برای زندگی پرنده فراهم شود. مثلا یکی از ویژگی‌های قفس خوب درهای بزرگ آن است که دسترسی به داخل قفس را راحت می‌کند و پرنده به راحتی می‌تواند از آنها خارج شود.

بهتر است ظرف‌های آب و غذا از جنس استیل (فولاد ضد زنگ) باشند که در مقابل رشد و تکثیر باکتری بسیار مقاوم‌تر از ظروف پلاستیکی است. همچنین ظروف استیل را به راحتی می‌توان با آب داغ شست و تمیز کرد. ظرف استیل با کیفیت به مرور خراشیده و کدر نمی‌شود و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به ظرف پلاستیک دارد.

قفس باید دارای درهای مجزایی برای دسترسی به ظروف آب و غذا باشد. بهتر است ظروف آب و غذا دارای نشیمنگاه برای نشستن پرنده روی آن باشد.

بهتر است زیر قفس یک توری هم وجود داشته باشد تا پرندگان با پسماند خود و خورده غذاهای ریخته شده در کف قفس که ممکن است آلوده شوند، تماس نداشته و آنها را نخورند.

قفس حتما باید دارای قفلی باشد که فقط و فقط از بیرون باز شود، بسیاری از قفل قفس‌های ارزان، قابل باز شدن از داخل هستند. عروس هلندی پرنده باهوشی است و می‌تواند با تمرین مداوم قفل قفس‌های ارزان را باز کند. به همین دلیل و برای جلوگیری از فرار اتفاقی پرنده، باید قفل درها در مقابل باز شدن از داخل ایمن باشند.

پیشنهاد چند قفس مناسب عروس هلندی

خرید قفس عروس هلندی