غذاهای مورد علاقه عروس هلندی

عروس هلندی نیز همانند سایر طوطی‌ها، به شدت به دانه‌ها علاقه‌مند است. ولی چون در طبیعت، با گذشت فصل‌ها دانه‌های مختلف رسیده و آماده خوردن پرنده می‌شوند، باید ترکیبی از دانه‌ها در اختیار عروس هلندی قرار گیرد. همچنین دانه‌ها به تنهایی تامین کننده تمام نیازهای غذایی پرنده نیستند و حتما باید از میوه‌ها و سبزیجات نیز در رژیم غذایی عروس هلندی، استفاده کرد. 

دانه‌های مورد علاقه عروس هلندی

تخم ارزن یکی از غذاهای محبوب عروس هلندی در کنار تخم کتان، شاهدانه، بذر سبزیجات و تخم آفتاب گردان است. هنگامی که دانه‌ها را خریداری کردید آنها را به طور کامل بشویید تا آلودگی‌های احتمالی از بین بروند. سپس دانه‌های شسته شده را خشک کرده و در محیطی به دور از رطوبت نگه‌داری کنید. برای حفظ تازگی دانه‌ها می‌تواند آنها را در فریزر قرار دهید. عروس هلندی علاقه زیادی به دانه‌ها دارد اما دانه‌ها برای رشد کامل پرنده، کافی نیستند. بهترین غذای عروس هلندی ترکیبی از سبزیجات، میوه‌ها، مواد دارای پروتئین، تخم‌ها و آجیل است.

دانه‌های مورد علاقه عروس هلندی

میوه‌های مورد علاقه عروس هلندی

عروس هلندی به میوه‌هایی همچون گیلاس، آناناس، سیب، هلو، گلابی، توت، کیوی، پرتقال، انگور، موز و انواع آلوها علاقه نشان میدهد. حتما میوهها را بشورید و در اختیار پرنده قرار دهید چون ممکن است میوهها سم پاشی شده باشد. همچنین حتما هسته میوه‌ها را جدا کنید (به خصوص در مورد گیلاس و سیب) چون برخی هسته میوه‌ها دارای مواد سمی هستند و ممکن است پرنده را مسموم کنند.

میوه‌های خشک نیز غذای مناسبی برای عروس هلندی هستند و در صورتی که به میوه تازه دسترسی ندارید، می‌توانید از آنها استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که میوه خشک فاقد گوگرد است.

برخی میوه‌های مناسب برای غذای عروس هلندی

سبزیجات مورد علاقه عروس هلندی

از جمله سبزیجات مورد علاقه عروس هلندی هویج، سیب زمینی، کلم بروکلی، فلفل سبز، چغندر و گوجه فرنگی پخته می‌باشد. که می‌توانید با توجه ضائقه پرنده و لیستی که برای رژیم غذایی پرنده تهیه کرده‌اید در برنامه غذایی او بگنجانید.

میوه‌های نارنجی پررنگ و سبز پررنگ مانند هویج، کلم بروکلی، اسفناج و فلفل قرمز خشک شده حاوی مقادیر بالایی ویتامین A هستند که در دانه‌ها وجود ندارد و برای سلامتی عروس هلندی ضروری است. بنابراین سعی کنید از این میوه‌ها و سبزی‌ها نیز در رژیم غذایی عروس هلندی استفاده کنید.

پیشنهاد چند غذای محبوب عروس هلندی

درحال دریافت محصولات منتخب …

عروس هلندی در حال غذا خوردن

بخش 1:
مهمترین نکات در ارتباط با غذای عروس هلندی

بخش 2:
غذاهای مورد علاقه عروس هلندی

غذاهای ممنوع برای عروس هلندی

بخش 3:
غذاهای ممنوع برای عروس هلندی