«طوطی» گمشده‌ با لهجه اسپانیولی به خانه بازگشت

یک طوطی که در زمان مفقود شدن کلماتی را با لهجه انگلیسی تلفظ می‌کرد پس از چهار سال در حالیکه به زبان اسپانیولی صحبت می‌کرد نزد صاحبش بازگشت.

به گزارش ایسنا، «ترسا میکو»، یک دامپزشک اهل کالیفرنیای جنوبی آمریکا، «نایجل»، طوطی آفریقایی را با طوطی خودش که گم کرده بود اشتباه گرفت. وی سپس ریزتراشه‌ای را که به این طوطی متصل بود را ردیابی کرد و متوجه شد این طوطی به یک مرد انگلیسی به نام «دارن چیک» تعلق دارد که در شهر «تورانس» کالیفرنیا زندگی می‌کند.

وی سپس به در منزل این مرد می‌رود و خود را معرفی می‌کند و از او می‌پرسد آیا پرنده‌ای گم کرده است؟ وی ابتدا پاسخ می‌دهد خیر! اما پس از کمی فکر کردن می‌گوید: منظورم این است که به تازگی پرنده‌ای گم نکرده‌ام.

«میکو» پس از اینکه مطمئن می‌شود این فرد خود «دارن چیک» است به او می‌گوید من طوطی آفریقایی شما را پیدا کرده‌ام. چیک با کمال تعجب به این زن نگاه می‌کند و فکر می‌کند او دیوانه است و می‌گوید طوطی من چهار سال پیش گم شده بود. 

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چیک گفت: در تمام این چهار سال از محل طوطی‌ام اطلاعی نداشتم اما در کمال تعجب لهجه انگلیسی طوطی‌ام به کلی از بین رفته و او اکنون با لهجه اسپانیولی کلمات را ادا می‌کند. چیک گفت: با وجود اینکه وقتی می‌ خواستم برای اولین بار پس از چهار سال «نایجل» را در آغوش بگیرم مرا گاز گرفت اما از دیدن دوباره او اشک شوق در چشمانم جمع شد. «میکو» می‌گوید که این رفتار طوطی غیرطبیعی نیست و به زودی دوباره به صاحبش انس می‌گیرد.

منبع

مهمترین مطالب طوطی‌ها: